Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Pocket IQ 'Magic Squares', podróżne puzzle matematyczne dla starszych dzieci, dorosłych

KSIĄŻKI w języku angielskim dla dzieci, zestawy edukacyjne, puzzle
46.5
PLN
Pocket IQ 'Magic Squares', podróżne puzzle matematyczne dla starszych dzieci, dorosłych
Pocket IQ  'Magic Squares', podróżne puzzle matematyczne dla starszych dzieci, dorosłych
Cena: 46,50 zł
Cena netto: 37,80 zł
szt.
Jeżeli sam lubisz łamigówki matematyczne, bądź szukasz czegoś ciekawego, czym zajęłoby sie twoje starsze dziecko np.  podczas dłuższej podróży samochodem, pociągiem bądź samolotem, to ja polecam Magic Squares australijskiej firmy Pocket IQ.
 
Zasada tej gry-łamigówki jest bardzo prosta....trzeba ułożyć cyfry w liniach kwadratu, aby suma wyniosła 34.  Powstaną wtedy wzory tzw magicznych kwadratów, niby wszystko łatwo brzmi, a możliwych kombinacji jest aż 924!
 
Łamigówka oparta jest na starożytnych puzzlach, magicznych kwadratach, które były znane w kulturach Egiptu, Indii czy Chin.  Archeolodzy odkryli, że już w pierwszym wieku naszej ery Chińczycy mieli swój diagram zwany Lo Shu, który oparty był na kombinacji 3x3.
 
Zestaw tutaj proponowany jest dla dzieci od mniej więcej 8 roku życia, ale jestem pewna, że zarówno młodzież, jak i dorośli wciągną się w rozwiązywanie tej niezwykle ciekawej łamigówki.
 
Ten zestaw składa sie z jednej strony z planszy magnetycznej 10 x 10 cm, a z drugiej strony jest ścieralna tablica, na której można zapisywać swoje wyniki.  W zestawie jest też podręczny flamaster, którym piszemy na zmywalnej tabliczy.  Wszystko jest ładnie zapakowane w metalowe, otwierane pudełko o wymiarach 13 x 13 cm.
 
Zapraszam do zabawy! 

Opinie o produkcie (0)

?
Sklep internetowy od home.pl